Maidu Leeveri genealoogia andmebaas

Bernhard Laipmann

Bernhard LaipmannAge: 40 years18651906

Name
Bernhard Laipmann
Given names
Bernhard
Surname
Laipmann
Also known as
Pären Laipmann
Birth February 2, 1865 39 37

Birth of a brotherAnts Laipmann Laikmaa
April 23, 1866 CE (May 5, 1866) (Age 15 months)
Publication: 1864-1873
Baptism of a brotherAnts Laipmann Laikmaa
May 16, 1866 CE (May 28, 1866) (Age 15 months)

Publication: 1864-1873
Marriage of a siblingKustas TulminMai LaipmannView this family
Type: Religious marriage
January 25, 1881 (Age 15 years)

Death of a motherLeenu Redlich
1884 (Age 18 years)

Death of a fatherHans Laipmann
1894 (Age 28 years)

Death January 16, 1906 (Age 40 years)

SourceVikipeedia
Note
Eestimaa talupoeg, kelle hukkasid karistussalklased. Suhteliselt hea haridusega Bernhard Laipman kujunes Paiba talu peremehena üheks Vigala seltsielu juhttegelaseks. Tema algatusel koostati 1905. a. talumeeste märgukiri Vigala mõisnikule Bernhard Uexküllile, ta võttis osa Tartu aulakoosolekust. Kindral Vladimir Bezobrazovi karistussalk vangistas Laipmani. Koos Madis Lensmanni ja Anton Kolumbusega lasti ta Vigala vallamajast kilomeetri kaugusel Hansu talu koplis maha. Laipmann maeti Vigala kalmistule.
Media objectBernhard LaipmannBernhard Laipmann
Format: image/jpeg
Image dimensions: 205 × 295 pixels
File size: 22 KB
Type: Photo