Maidu Leeveri genealoogia andmebaas

Jaan TreumannAge: 60 years18811941

Name
Jaan Treumann
Given names
Jaan
Surname
Treumann
Also known as
Jaan Kässok
Birth February 27, 1881 27 21

Sündinud UKJ
Sündinud UKJ
March 11, 1881 (Age 12 days)
Birth of a sisterAnna Treumann
July 26, 1883 (Age 2 years)
Publication: 14.12.1833-1891
Text:
Anna Isa: köster Jaan Treumann Ema: Wio
Baptism of a sisterAnna Treumann
September 25, 1883 (Age 2 years)
Publication: 14.12.1833-1891
Text:
Ristivanemad: preili Elisabeth Rinne, ..., Madis Treumann
Birth of a brotherGottlieb Treumann
June 1, 1889 (Age 8 years)

Death of a brotherGottlieb Treumann
June 12, 1889 (Age 8 years)

Birth of a sisterSalme Treumann
November 27, 1891 (Age 10 years)

Death of a paternal grandfatherJaan Kässok
February 11, 1901 (Age 19 years)

Death of a maternal grandfatherGotlieb Tulmin
September 18, 1909 (Age 28 years)

Death of a fatherJaan Kässok Treumann
March 1, 1924 (Age 43 years)

Death of a motherViiu Tulmin
December 15, 1939 (Age 58 years)

Death March 30, 1941 (Age 60 years)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: March 5, 1878Kullamaa
3 years
himself
2 years
younger sister
6 years
younger brother
3 years
younger sister

NoteVeebileht
Note
Korp! Fraternitas Estica auvilistlaseks valitud 1927. aastal Haridustee: Lõpetas Pärnu Ühisgümnaasiumi 1903. aastal, usuteadus, Tartu Ülikool, 1909 Isa - köster-kooliõpetaja, hiljem talupidaja Jaan Treumann, ema - Viiu s. Tulmin. Õppis Varbla kihelkonnakoolis 1892-93, Korkse kihelkonnakoolis 1894, Pärnu Gümnaasiumis 1895-1903, heideti välja mõni kuu enne lõpetamist rahvusliku tegevuse pärast, kuid võimaldati abituuriumi teha 1903. a. kevadel samas koolis eksternina. Stud. theol. 03-II kuni 09-I. Oli prooviaastal Valga Peetri koguduses, ordineeriti samas abiõpetajaks 12.12.1910, oli Jamburgi-Gubanitsa-Teškovo koguduse õpetajaks 1911-14, siis Võnnu koguduse õpetajaks 1914-1923 ja Tartu Peetri koguduse II pihtkonna õpetajaks alates 1923. a. Oli ka Tartu koolivalitsuse juhatajaks 1930-33. a. Olnud Teise Diviisi õpetaja, sinoidi ja kirikupäeva liige, Tartu linnavolikogu liige, linnanõunik ja abilinnapea. Auvilistlaseks valitud 1927. aastal. Vallandati praosti ametist enamlaste poolt 31. detsembril 1940. aastal. Suri Tartus vaatamata demonstratiivselt kommunistidevastasele meelsusele vaba mehena Märtsis 1941. Abiellus 1909. a. Elfriede Johanna Johansoniga, s. 15.03.1890. a. Vägeva linakaupmehe Gustav Johansoni kasutütrega. Hüüdnimi "Paavst".